KAKO OČISTITI STAKLO U KUPATILU?
Da li vas nerviraju fleke od vode i sapuna vaših staklenir vrata od kabine? Bez jakih hemikalija možete otkloniti mrlje od sapuna, vode i plesni. Kada je staklo kabine u pitanju isprobajte nekoliko načina za čišćenje istog.
Kako bi zadržali sjaj vaših vrata kabine isprobajte domaće recepte za sredstva za čišćenje. Staklena vrata tuš kabine dodaju modernu eleganciju kupatilu, medjutim kao i svaki predmet u kupatilu konstantno je izloženo vlazi, zbog toga se na njemu nakuplja ona ružna prljavština, kamenac i mineralne naslage, a površina vašeg stakla izgleda zamagljeno, umrljano i prugasto. U nastavku sledi jednostavan trik za čišćenje tuš kabine. Recept kojim ćete napraviti „uradi sam“ sredstvo za čišćenje u sebi sadrži sastojke koje njverovatnije već posedujete u vašoj kuhinji. Ono će vam pomoći u otklanjanju upornih mrlja bez mnogo hemikalija i bola u glavi. Takodje je važno da se spremite za preventivne mere kada vaša vrata tuša zablistaju, na taj način ćete sebi olakšati sva buduća čišćenja istih.
Da li je potrebno često čistiti staklo tuš kabine?
Kada se nakon upotrebe tuš kabine kapi vode osuše na staklu formiraju se mrlje i budj koja može rasti na mestima gde ima puno vlage što tuš kabinu čini savršenim dodmom za nju. Prevencija je najvažnija kako bi staklo tuš kabine ostalo blistavo. Brisanje vrata suvim peškirom ili ubrusom nakon svake upotrebe tuš kabine je najbolja stvar koju možete da uradite. Taj peškir ili rolna ubrusa bi trebalo da stoje blizu tuš kabine kao podsetnik da svaki put kada završite sa tuširanjem ili pranjem kose prebrišete staklo. Najvažnije je da obrišete staklo na kraju večeri nakon poslednjeg korišćenja kako bi tuš kabina bila suva do ujutru. Vrlo dobro bi bilo da nakon upotrebe ostavljate vrata otvorena kako bi se kabina što bolje osušila.
Da li pomoću sirćeta možete da se rešite mrlja?
Odgovor je da. Sve što vam je potrebno su sirće, detrdzent za sudove, voda, sundjer i krpa ili peškir.
Za početak je potrebno da spojite sirće i detrdzent za sudove u jednu posudu (najbolje bi bilo da imate neku flašicu sa prskalicom od starog sredstva za čišćenje koju ste prethodno dobro isprali), bitno je da sirće bude zagrejano i da sipate u jednakim razmerama sirće i detrdzent. Sledeći korak je da rastvor poprskate po celim vratima tuša, sa obe strane i ostavite da odstoji 30 minuta kako bi se sva mast i nečistoća ravnomerno otklonila sa stakla. Nakon 30 minuta ili duže (u zavisnosti od toga koliko sredstvu treba da prodeluje odnosno u zavisnosti od toga koliko su vaša vrata prljava) sledi ispiranje i sušenje. Možete očekivati blistava vrata nakon ovog procesa.
Koji je raspored čišćenja kog treba da se pridržavate?
U koliko budete redovno održavali svoja vrata tuša trebalo bi da se dubinsko čišćenje uradi na svakih par nedelja. Raspored koji bi trebalo da poštujete je sledeći:
- Svakog dana nakon upotrebe tuša osušite staklena vrata i ostavite ih otvorenim kako bi se provetrila.
- Na nedeljnom nivou bi trebalo da prebrišete vrata „uradi sam“ sredstvom i sundjerom.
- Jednom mesečno je važno da obavite dubinsko čišćenje.