
Kako se osloboditi anksioznosti?
Nisu svaki stres i nervozni osećaj anksioznost. Danas se o anksioznosti mnogo govori, jer predstavlja modernu bolest, budući da je način života izaziva kod sve većeg broja ljudi. Međutim, svako impulsivno ponašanje, svako osećanje besa, nervoze, loše raspoloženje, nisu to. Najčešće su u stvari produkt trenutne situacije i dešavanja.
Prvi korak u otkrivanju ovog problema jeste dijagnostika, a onda prikupljanje znanja. Ako nemate u svom okruženju terapeuta ili nekoga kome biste poverili sebe, a da je specijalista za mentalno zdravlje, postoje i online psihoterapija, mnogo stručne literature, gde možete započeti ovo putovanje. Anksioznost predstavlja jedan već konstantan osećaj straha, strepnje, nelagodnosti. Iazazivača je, s druge strane, dosta. Vremenom se njeno postojanje uvećava, a strada organizam, pojavom visokog krvnog pritiska, dijabetesa, bolesti srca, prekomerne gojaznosti ili anoreksije… Kako pomoći sebi ili nekome drugom?
Online psihoterapija kao prva pomoć
Najvažnija stvar jeste osvestiti sebe i svoj problem. Sledeći jeste traženje stručne pomoći. I ne, anskioznost se vrlo često ne tretira bilo kakvim lekovima, jer ona zahteva razumevanje, otkrivanje uzroka, te rešavanja i ojačavanja same ličnosti. Zato je online psihoterapija dobar izbor.
Budući da mnogi, posebno u manjim gradovima, nemaju mogućnost odlaska na terapiju, pored toga radno vreme neretko utiče na fizički nemoguće zakazivanje razgovora u državnim praksama, a nekada je problem i psihičke prirode, posebno u manjim sredinama, online psihoterapija pruža mogućnost da kad odgovara, u udobnosti svog doma, imate potreban razgovor. Uz sve ovo, online psihoterapija omogućava i da pronađete osobu koja vam odgovara, za koju imate i preporuke, bez obzira na fizičku udaljenost.
Kroz seanse ćete otkriti srž problema, upoznati bolje sebe, svoje mogućnosti, snagu koju potiskujete. Zajedno postavljeni, predstavljaće najjače oružje u borbi protiv ovog stanja koje nije bezazlano, nimalo lako i stanja koje se ne sme zanemariti, bez obzira da li se radi o detetu, odrasloj ili starijoj osobi. Uz sve ovo, online psihoterapija čini da se možda i brže opustite u razgovorima, posebno je to pogodna opcija za manje otvorene, introvertne osobe.
Redovna fizička aktivnost
Za svaku osobu će broj online psihoterapija biti različit, jer svako na svoj način dolazi do rešenja i pobeđivanja ovog osećanja, te svako ima svoje vreme za to. Ali, postoje stvari koje će pomoći da taj proces ubrzate, kao što je redovna fizička aktivnost. Vožnja bicikla, redovne šetnje, džoging, treninzi u prirodu, pomažu kod osećaja rasterećenja. Uz sve to, biće bolja koncentracija, kvalitetniji san, a to je sve ono šta anksioznost oslabljuje. Fizička aktivnost oslobađa stresa, normalizuje disanje, jača srce i njegovo zdravlje, pospešuje dovod kiseonika… Radom na fizičkom zdravlju na ovaj način pomažete sebi da anksioznost slabi, a da se iz dana u dan osećate bolje u svojoj koži.
Kontrola ishrane
Online psihoterapija je konkretan savet koji se tiče usko anksioznosti, dok su fizička aktivnost i ishrana sporedni ometači u zdravlju, kako fizičkom, tako i mentalnom. Zato je kod anksioznosti potrebno redukovati neke svoje navike. Kofein čini da se nivo anksioznosti uvećava, posebno ako pijete dosta kofeinskih napitaka dnevno. Zato vodite računa gde ga i u kojoj meri ima. Isto važi za alkohol, šećer, te generalno namirnice koje čine da se osećate tromo, pospano i bez snage.